14 Mart 2022 tarihinde Fakültemiz öncülüğünde Birlik Vakfı ve bazı STK'ların katılımıyla "Mehmet Akif Ersoy ve Çanakkale Zaferi" konulu konferans düzenlendi. İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan konferans, Kur'ân-Kerîm tilâveti, Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Karaca'nın konuşması ve Türk Din Mûsikî ziyafeti ile devam etti. Ardından Prof. Dr. Caner Arabacı, "Mehmet Akif Ersoy ve Çanakkale Zaferi" konulu konferansını sunarak "Çanakkale Zaferinin bir Mehmetçik Destanı olduğunu" dile getirdi.
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Konferans ve Sergi Salonu'nda gerçekleşen etkinliğe Burdur Vali Yardımcısı İbrahim Özkan, Burdur MAKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Karaca, STK Başkanları, Siyasi Parti İl Başkanları, akademisyenler, öğrenciler ve vatandaşlar iştirak etti.
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi
İlahiyat Fakültesi
İstiklal Yerleşkesi 15030 BURDUR
+90 248 213 29 20
+90 248 213 29 21
ilahiyat@mehmetakif.edu.tr
© 2018 Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi