Fakültemizde eğitime başlayan zorunlu Arapça hazırlık sınıfı öğrencileri için 11 Ekim 2023 tarihinde oryantasyon programı düzenlendi. Öğr. Gör. Hüseyin Güngör'ün sunumu ile gerçekleşen program Fakültemiz Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Osman Eraslan'ın açılış konuşması ile başladı. Akabinde Öğr. Gör. Asım Derda Köse, Arapça eğitiminin amacı, Fakültemiz ve Üniversitemizin diğer eğitim olanakları ile Erasmus, Farabi gibi öğrenci değişim programları hakkında bilgilendirmelerde bulundu. Programa Arap Dili ve Belagatı Anabilim Dalı öğretim elemanlarının kendilerini tanıtarak dersler hakkında bilgi vermeleri ile devam edildi. Sonrasında Arş. Gör. Meral Sabun Temel İslam Bilimleri Bölümü'nü, Dr. Öğr. Üyesi Halil İbrahim Akkuş Felsefe ve Din Bilimleri Bölümü'nü, Öğr. Gör. Furkan Ceylan ise İslam Tarihi ve Sanatları Bölümü'nü tanıtan sunumlarını öğrencilerle paylaştılar. Üniversitemizin sağlık hizmetleri ve aile hekimliği biriminin bu husustaki imkanlarından öğrencileri haberdar etmek amacıyla yapılan kısa bilgilendirmenin ardından, Doç. Dr. Orhan Gürsu "Davranışsal Bağımlılıklar: Çalınan Dikkat" konulu sunumunu gerçekleştirdi. Program Fakültemiz Dekan Vekili Prof. Dr. Mehmet Karaca'nın kapanış konuşması ile sona erdi. Yeni eğitim öğretim yılımızın öğrencilerimize ve fakültemize hayırlar getirmesini temenni ediyoruz.
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi
İlahiyat Fakültesi
İstiklal Yerleşkesi 15030 BURDUR
+90 248 213 29 20
+90 248 213 29 21
ilahiyat@mehmetakif.edu.tr
© 2018 Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi